• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Pool (Cepli) Bilardo Türkiye Şampiyonası 1. Etap Başvuruları Açılmıştır.

Değerli Arkadaşlar,

Öncelikle camiamıza 2017 sezonunun hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum..

Bu yılki turnuva programımız ve genel yarışma talimatnamemiz yayınlanmıştır. Bu talimatnameyi okumak ve uygulamak sporcuların sorumluluğundadır, o yüzden incelemenizi tavsiye ederim.

Kısaca dikkat edilmesi gereken ve en çok merak edilen konular ise;

1-) 2017 Yılında Milli Takımı belirlemek üzere tüm kategoriler 8 Top – 9 Top ve 10 Top olmak üzere iki etap oynayacaktır. Kadın, Gençler (U23-U19) Yıldız (Erkek U17) ve Yıldız (Kız) genel klasman sıralaması bu turnuvalara göre belirlenecektir.

2-) Sadece Erkekler genel klasmandaki ilk 16 sporcu üç disiplinin oynandığı (8 Top-9Top-10 Top) bir final etabı daha oynayacak olup sıralamaları bu turnuvaya göre belirlenecektir.

3-) Bu seneden itibaren Pool (Cepli) Bilardomuzun illerimizde faaliyet sayısı olarak artması ve daha da yaygınlaşması için Türkiye Şampiyonaları ile entegre edeceğimiz bir sistem üzerinde çalışmaktayız. Bilindiği üzere uzun süredir Türkiye Şampiyonalarının açık katılımlı yapılmasından dolayı birçok sporcumuz tarafından oynanmayan il şampiyonalarının bundan böyle;

a- Oynanmasını teşvik etmek ve daha cazip hale gelmesi için alınan puanların genel klasman sıralamasına da etki edeceği bir puanlama sistemi oluşturulacaktır.
b- 2017 yılının Temmuz ayı itibariyle 2.etap tarihinden önce tamamlanması şartı ile tüm illerde il şampiyonası oynanacak olup detayları ve illere göre alınacak puanlar önümüzdeki günlerde camiamıza açıklanacaktır. 
c- İl şampiyonalarına katılımın yine herhangi bir zorunluluğu olmayacaktır. 
Sonuç olarak, 2018 yılı itibariyle yılda iki kez olmak üzere iki farklı disiplinin (8 Top-9 Top-10 Top’dan herhangi ikisi) oynanacağı il şampiyonaları uygulaması başlayacaktır.

4-) Geçtiğimiz yıllarda da uygulanan kategoriler ve yaş aralıkları yeniden düzenlenerek üyesi olduğumuz EPBF ile uyumlu hale getirildi ve ek olarak iki kategori daha eklendi. Bundan sonra uygulanacak olan kategori ve yaş aralıkları aşağıdaki gibi olacaktır.

Erkek : 23 yaş ve üstü
Kadın : 18 yaş ve üstü
A Genç (U23) : 19 – 22 yaş arası
B Genç (U19) : 19 yaş altı
Yıldız (ErkekU17) : 17 yaş altı
Yıldız (Kız) : 18 yaş altı

(Yaş aralıkları detayları talimatta belirtilmiştir.)

Bunlarla birlikte kayıtları bugün (26.01.2017) başlayan I.Etap talimatnamemizde yayınlanmıştır. Başvurularımız 22 Şubat 2017 saat 17.00’de sona erecek olup sonrası kayıt alınmayacaktır.

2016 yılında genel klasman sıralamasında yer alan İlk 16 sporcu giriş ücreti ödemeyecektir, Fakat kayıt yaptırmak sorumluluğundadırlar. Ayrıca tüm oyuncuların vize işlemlerini yaptırmaları gerekmektedir

Tekrar hatırlatma: Erkekler “ 8 Top” diğer kategoriler “ 8 Top” ve “ 9 Top” disiplinlerinde oynayacaklardır, yoğun katılım olması durumunda programımızın aksamaması için tüm kategoriler “ 8 Top” oynayacaklardır.

Ayrıca ; Pool (Cepli) Bilardomuzun bundan böyle ki yeni adresi:
http://pool.bilardo.gov.tr/ dir. Hazırlık aşamasında olan sayfamız yakın zamanda camiamızın hizmetinde olacaktır.

Şimdiden I.Etap için tüm sporcularıma başarılar dilerim..

Antalya da görüşmek üzere..

Saygılarımla.

Yağmur Arslan
TBF Asbaşkanı

Paylaş |                      Yorum Yaz - Arşiv     
492 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
2018 Yılı Milli Takım Oyuncularımız
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam20
Toplam Ziyaret13754